Kurs dla instruktorów pierwszej pomocy

Obecnie każdy z nas,  dbający o nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych z pewnością znajdzie dla siebie ciekawe, popularne szkolenie. Ostatnimi czasy coraz więcej osób uczestniczy w kursach dla ratowników i nauczycieli pierwszej pomocy.

Dziś zarówno pracownicy małych i średnich firm, jak i nauczyciele potrzebują specjalistycznych kursów i szkoleń. Niewątpliwie niezbędnymi zaświadczeniami są te, które uprawniają do nauki zawodu, jednakże istnieje jeszcze wiele przydatnych kursów, takich jak choćby, wiodące obecnie szkolenia dla nauczycieli pierwszej pomocy.

Szkolenia z pierwszej pomocy przeprowadza się wyłącznie w tradycyjnej formie zajęć z instruktorem. Ze względu na znaczną ilość zajęć praktycznych, nie prowadzi się tego typu kursów e-learningowych. Co ważne i co podkreślamy bardzo mocno – kursy pierwszej pomocy uprawniają do wykonywania odpowiedzialnych czynności, to jest prowadzenia zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; podejdźmy zatem do nich sumiennie i rzetelnie.

Kursy na nauczyciela pierwszej pomocy prowadzone są obecnie przez najlepszych, wykwalifikowanych specjalistów – lekarzy, ratowników i metodyków. Ponadto, podczas zajęć uczestnicy mają zazwyczaj do dyspozycji nowoczesny sprzęt, elektroniczne manekiny oraz cały zestaw innych pomocy przedmedycznych.

Kurs dla nauczycieli pierwszej pomocy podzielony jest na bloki tematyczne, obejmujące zajęcia teoretyczne i praktyczne, takie jak między innymi: podstawy fizjologii i anatomii, resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy zabezpieczanie miejsca zdarzenia i osoby poszkodowanej. Ponadto, uczestnicy nauczą się również postępowania w przypadku złamań, zwichnięć i skręceń, zadławień, zatruć oraz opatrywania ran i tamowania krwotoków (zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych). Uczestnik kursu będzie ponadto musiał wykazać się wiedzą, dotyczącą postępowania w przypadku wyziębienia, przegrzania, objawów padaczki, zawału serca, udaru mózgu, astmy oraz oparzeń – chemicznych i termicznych.

Podczas szkolenia prowadzi się również zajęcia dotyczące poprawnej ewakuacji ze stref zagrożenia oraz wsparcia psychicznego osoby poszkodowanej. Jeśli zaś chodzi o zajęcia praktyczne, będą to w większości symulowane sytuacje, w których uczestnik będzie musiał zachować się poprawnie, nawiązać kontakt z poszkodowanym, dokonać oceny jego stanu oraz zapewnić bezpieczeństwo do czasu przyjazdu służb medycznych.

Dodajmy jeszcze, iż kurs taki to wydatek około 400-600 złotych. Najczęściej szkolenia z pierwszej pomocy organizowane są przez zakłady pracy, placówki oświatowe oraz placówki medyczne i trwają około kilku tygodni.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17577 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/kurs-dla-nauczyciela-pierwszej-pomocy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} t in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435