Kursy wychowawców kolonijnych

Obecnie bardzo popularnym szkoleniem, zarówno wśród pedagogów i studentów jest kurs wychowawcy kolonijnego, uprawniający do opieki nad dziećmi i młodzieżą podczas wypoczynku na koloniach i obozach.

Obecnie kursy wychowawców kolonijnych organizowane są zarówno w placówkach oświatowych (szkołach policealnych i na uczelniach wyższych), w gminach oraz… w internecie. Szkolenie on-line niczym nie różni się od tradycyjnego, jednakże uczestnictwo w internetowych zajęciach jest o wiele wygodniejsze.

Popularne wśród osób młodych i ciekawych świata, kursy opiekunów wypoczynku dzieci i młodzieży uprawniają do wyjazdów wraz z podopiecznymi na kolonię, zimowiska, obozy, czy zielone szkoły. Wyjazd taki okazuje się nie tylko aktywnym spędzeniem czasu  podczas wakacji, ale również dobrym sposobem na zarobienie własnych, pierwszych pieniędzy.

Kosztujący obecnie około 150-200 złotych kurs wychowawcy kolonijnego, skierowany jest więc do osób pełnoletnich, posiadających minimum średnie wykształcenie. Co ważne, osoby te nie mogą być wcześniej karane. Szkolenia organizowane są, jak już wspomnieliśmy w placówkach oświatowych oraz w internecie. Aby zapisać się na szkolenie on-line należy zazwyczaj zarejestrować się na stronie, wypełnić specjalny formularz, uiścić opłatę oraz, klikając w link – rozpocząć szkolenie.

Internetowe szkolenia obejmują zazwyczaj bloki tematyczne, w których pomocami naukowymi, zastępującymi wykładowcę są materiały multimedialne – filmy, prezentacje, interaktywne lekcje oraz, oczywiście – testy. Najczęściej kandydaci otrzymują materiały dydaktyczne bezpłatnie i mogą z nich korzystać w każdej chwili. Czas trwania całego kursu to około 36 godzin. Po tym czasie kandydat na wychowawcę kolonijnego musi zdać specjalny egzamin, następnie zaś otrzymuje zaświadczenie wydawane przez Kuratorium Oświaty, które respektowane jest na terenie całego kraju. Co więcej, niektóre firmy oferują również bezpłatne tłumaczenie zaświadczenia na język angielski, co z kolei uprawnia do wyjazdu jako opiekun kolonijny również w krajach Unii Europejskiej. Dodajmy jeszcze, iż zaświadczenie wysyłane jest zazwyczaj w ciągu 2 dni za pośrednictwem poczty tradycyjnej do uczestnika, który pozytywnie zaliczył egzamin końcowy.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17043 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/kursy-wychowawcow-kolonijnych/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435